Apel na setrvání pana Lubomíra Zaorálka ve funkci ministra kulturyApel na setrvání pana Lubomíra Zaorálka ve funkci ministra kultury byl dnes odeslán předsedovi a místopředsedovi vlády a na vědomí ministerstvu kultury.Vážení,
dovolte nám vyjádřit apel na setrvání pana Lubomíra Zaorálka ve funkci ministra kultury. 
Pro nás jako zástupce audiovize je podstatné pokračování projektů a reforem jím zahájených. Z našeho pohledu udělal pan ministr Zaorálek velký kus práce. Během pandemické situace se vždy snažil řešit problémy audiovizuálního průmyslu a i přes aktuální nápor nezapomínal na dlouhodobější koncepci a strategii a snažil se spolu se svým týmem posouvat ministerstvo kultury dopředu.  
Nejzásadnější pro celý kulturní sektor je teď především dodržení již garantovaného příspěvku 8,1 mld Kč z Národního fondu obnovy do kulturních a kreativních průmyslů.     Pro audiovizuální průmysl je klíčové pokračování transformace Státního fondu kinematografie na Fond audiovizuální, posílení úspěšného systému filmových pobídek a dotažení implementace evropských směrnic nastavujících pravidla audiovizuální výroby a boje proti nelegálnímu šíření obsahu na internetu do české legislativy.
Ministr Zaorálek jako první porevoluční ministr kultury pochopil, že kultura kromě uměleckého a zábavního přínosu má také zásadní ekonomický, společenský a mezinárodní potenciál. Začal také vnímat význam kreativních průmyslů jako silně růstového odvětví, klíčového pro budoucnost Česka.
Pan ministr Zaorálek je pro nás tedy zásadním garantem pokračování všech klíčových kroků z posledního období a proto plně podporujeme jeho setrvání ve funkci.  

Děkujeme.

Dopis ke stažení ZDE


Kontakty:


Asociace provozovatelů kin, z.s.

  Politických vězňů 445/13,

      26601 Beroun-Město

  tajemnice@kinari.cz

  https://www.facebook.com/kinari.cz


  Chci odebírat newsletter


© Copyright 2020 EasyComp s.r.o.
All rights reserved

Kontaktujte nás:


Vyberte šedivá barvu

Odesláním dotazu souhlasíte se zpracováním osobních údajů za TĚCHTO PODMÍNEK