Na Valné hromadě Asociace provozovatelů kin byla zahájena série Vzdělávacích seminářů APK, podpořených z Fondů EHP.Dne 7. 6. 2022 se v olomouckém kině Metropol konala řádná Valná hromada Asociace provozovatelů kin, z.s., na které se sešli provozovatelé kin a jejich zástupci, tedy ředitelé, ředitelky a vedoucí kin z celé republiky. Společně zde diskutovali o uplynulém období, tolik náročném pro kina i celou kulturní obec. Na programu byla běžná agenda, ale také novinky a nové podněty pro budoucí práci.TISKOVÁ ZPRÁVA, 17. 6. 2022

Na Valné hromadě Asociace provozovatelů kin byla zahájena série Vzdělávacích seminářů APK, podpořených z Fondů EHP.

Dne 7. 6. 2022 se v olomouckém kině Metropol konala řádná Valná hromada Asociace provozovatelů kin, z.s., na které se sešli provozovatelé kin a jejich zástupci, tedy ředitelé, ředitelky a vedoucí kin z celé republiky. Společně zde diskutovali o uplynulém období, tolik náročném pro kina i celou kulturní obec. Na programu byla běžná agenda, ale také novinky a nové podněty pro budoucí práci.

Hlavní novinkou bylo zahájení série Vzdělávacích seminářů pro provozovatele kin, které byly podpořeny z Fondů EHP - program Kultura, a to konkrétně ve výzvě Posilování kapacit oborových zastřešujících asociací, sítí a platforem. Asociace podávala v této výzvě svoji žádost poprvé a tato byla vyhodnocena jako nejlepší v celé výzvě.

Hlavní část seminářů je zaměřena na provozovatele kin, a to zejména na práci s mladým publikem. Školením projde i Představenstvo asociace, které se bude v rámci seminářů zaměřovat na tvorbu metodik, sběr a analýzu dat z kin.

Projekt s rozpočtem 833.000 Kč byl podpořen částkou 741.000 Kč a počítá se třemi semináři pro třicet provozovatelů kin a čtyřmi vzdělávacími setkáními Představenstva. Další aktivity, které se v rámci projektu uskuteční, budou online sběr dat návštěvnosti kin dle zadaných parametrů a jejich analýza a také metodiky práce s mladým divákem.

První seminář se uskutečnil v rámci Valné hromady v Olomouci a zúčastnilo se ho 33 zástupců 25 kin:

- Semily, kino Jitřenka
- Králíky, kino Střelnice
- Český Brod, KD Svět
- Přerov, kino Hvězda
- Zlín, Golden Apple Cinema
- Šumperk, Kino Oko
- Hradec Králové, Bio Central
- Nové Město nad Metují, Kino 70
- Frenštát pod Radhoštěm, Kino Frenštát pod Radhoštěm
- Hodonín, Kino Svět
- Brno, Kino Art
- Napajedla, Kino Napajedla
- Třinec, kino Kosmos
- Frýdek-Místek, kino Vlast
- Žamberk, Fidiko Žamberk
- Olomouc, kino Metropol
- Prostějov, kino Metro 70
- Chotěboř, kino Družba
- Nový Jičín, kino Květen
- Šternberk, Kino Šternberk
- Jablonec nad Nisou, kino Junior a Radnice
- Děčín, kino Sněžník
- Kopřivnice, Kino Kopřivnice
- Karviná, kino Centrum a Ex
- Jičín, Biograf Český Ráj

V první části semináře prezentovali zástupci kin svá domovská kina a práci s mladým divákem v případových studiích. V druhé části pak prezentovali externí odborníci na tuto problematiku: Pavel Bednařík (ASFAV), Lucie Pokorná a Veronika Rajtr Pavlová, pedagožky z místní školy a Zuzana Brožíková coby autorka diplomové práce o filmových představeních pro školy. Po prezentacích byl dostatek prostoru pro diskusi a sdílení vlastních zkušeností, dále také pro přípravu témat na další setkání, které se uskuteční v rámci Novoborské akademie spojených kinematografií (NASK) v Novém Boru 10.–12. 10. 2022.

Veškeré podklady včetně prezentací jsou po semináři online zpřístupněny všem účastníkům. Další setkání se uskuteční v rámci NASK v říjnu 2022 a pak v rámci Valné hromady 2023, na které by se měly finalizovat výsledky projektu a poprvé prezentovat připravované metodiky a výstupy odborné veřejnosti.


V Praze 17. 6. 2022
Asociace provozovatelů kin, z.s.
Politických vězňů 445/13
266 01 Beroun
www.prokina.cz
Michal Miškovský, tajemník
tajemnice@kinari.cz


Asociace provozovatelů kin, z.s.

Asociace provozovatelů kin, z.s. sdružuje od roku 1999 fyzické a právnické osoby, provozovatele kin. Posláním APK je ochrana zájmů provozovatelů kin v ČR. Vytváří vztahy a hájí zájmy provozovatelů kina ve vztahu k filmovým distributorům a ostatním subjektům kinematografie, orgánům státní správy a samosprávy, autorským svazům a dalším potenciálním partnerům. APK se také se spolupodílí na přípravě legislativních norem, vyhlášek a zákonů týkajících se oboru, včetně podílení se na koordinaci vztahů především s EU v oblastech, které mají vazbu na obor na obor v mezinárodním měřítku.


Kontakty:


Asociace provozovatelů kin, z.s.

  Politických vězňů 445/13, 26601 Beroun-Město
Koresp. adresa: Obránců míru 368/1a, 742 21 Kopřivnice

IČO: 69780307

č. účtu: FIO 2502027667 / 2010

  info@kinari.cz

  https://www.facebook.com/kinari.cz


  Chci odebírat newsletter


2020 EasyComp s.r.o. All rights reserved